Aktivitní odpočinek s relaxací

Když chodíme do práce, tak jsou neuvěřitelná vedra a když máme jet na dovolenou, tak prší nebo je zima. Pokud si chceme zajistit jistotu koupání, jedeme buď k moři nebo na Slovensko do termálů.
vysoké tatry
Dovolená na Slovensku má své výhody. Dojedete na místo autem za pár hodin, jen záleží na tom, do jaké části Slovenska směřujete. Kdykoliv a kdekoliv se můžete zastavit a dát si kafe nebo oběd a to nejdůležitější, nepotřebujete k tomu znát cizí jazyk. Nemusíte se cítit trapně, když na vás někdo mluví rodným jazykem a vy mu nerozumíte. Slovenštině většina z nás rozumí.

Ubytování v hotelu, v soukromí nebo v campu není problém sehnat, a jak daleko to bude od místa, které budete navštěvovat nejčastěji, je jen na vás. Kdo nerad přejíždí autem, najde si ubytování co nejblíže a ten, kdo bude atrakce střídat a na jednom místě nevydrží, najde si ubytování někde uprostřed.

Velkou část Slovenska pokrývajíhory, které nabízí spoustu různě náročných tras pro každého návštěvníka. Vysoké tatry patří mezi velehory, ale turisté mají v oblibě Nízké Tatry, Malou Fatru, Pieniny nebo třeba Slovenský ráj. Za slunečného počasí si určitě nenechte ujít výletlanovkou na Lomnický štít, o který je velký zájem a musíte si koupit lístek i několik dní dopředu. Naopak při nepřízni počasí navštivte první osvětlenou jeskyni na světě se jménem Dobšinská ľadová jaskyňa.
Velkou návštěvnost na Slovensku také zaznamenávají thermalparky aaquaparky. Je jich mnoho, jen si vybrat. Areály se spoustou tobogánů, klouzaček, divokou řekou a jinými atrakcemi lákají rodiny s dětmi i jednotlivce. Všechny areály nabízí více bazénů s různou teplotou vody, včetně nejchladnějšího bazénu určeného k plavání. Pro zdraví nejpřínosnější jsou bazény s minerální vodou.
venkovní bazén
Termální koupaliště nám nabídne skvělourelaxaci i po dnu stráveném náročnou horskou túrou. Namožené svaly na dolních končetinách si můžeme nahřát v teplé minerální vodě a trysky v bazénech je namasírují. Můžeme tak spojit příjemné s užitečným.
Teplá voda návštěvníky neodradí od koupání i při chladnějším nebo deštivém počasí. Dokonce je při bouřce pro jejich vlastní bezpečí musí provozovatelé vyhánět z bazénů. Při vytrvalém dešti se všichni mohou schovat v nadstřešených bazénech.