Dětské zázemí

Naše děti potřebují mít svůj vlastní pokojík nebo alespoň koutek, který se upraví na prostory, které budou jen jejich a budou jim vytvářet plnohodnotné soukromí. V podstatě v prvních dnech a měsících života je tento způsob řešením, čím budou starší, tím přirozeně vzrostou jejich nároky a poté touha mít své vlastní zázemí, kde se budou moci ukrýt před světem dospělých. Mnohdy správně uspořádat dětský pokoj není jednoduchou záležitostí a k tomu se přiklání i většina bytových architektů. V podstatě v jedné místnosti se musí prakticky nalézt všechno. Ložnice, herna, studovna, přijímací místnost a nebudeme si nalhávat, že se zde občas objeví jídelna a spíž.design dětského pokoje.jpg

Jak najít rovnováhu

Není skutečně jednoduché na tak malých čtverečných metrech nalézt rovnováhu mezi útulností a potřebnou plochou na vše, co naše děti potřebují. Rozhodně je dobré se soustředit na věci, které budou praktické, kvalitní a ne příliš výstřední či nějakým způsobem závadné. Také lze zapojit dítě i do zodpovědnosti a umístit mu například do pokojíku nějakou pokojovou rostlinku, nebo ho nechat klidně něco vypěstovat a ať se o to stará. postýlka pro miminko a křeslo.jpgInspiraci lze nalézt prakticky všude kolem nás, na festivalech, časopisech, v obchodních centrech, internet je plný různých motivací, například https://www.skvelydomov.cz/detsky-pokoj/, kde si můžeme udělat nějakou představu o uspořádání dětského pokoje. Také se lze vyvarovat chyb, se kterými se po zkušenosti rodičů nebo odborníků můžeme setkat. To přirozeně nepatří jen o vybavení těchto prostorů, ale i o malbě či případně použitých barvách na nábytku.

Zastavujeme chytře

Není účelem zastavět celý pokojík nějakým nábytkem. Spíše je třeba najít praktičnost a výhodně nakoupit například rostoucí nábytek. Mimochodem pokojík se za života dítěte bude nejspíše několikrát předělávat, jelikož s jeho stářím se budou měnit i jeho priority. Rozhodně se vyplatí skříňky s úložnými prostory, stejně tak například i postel, která by měla být kvalitní. Veškeré takové prostory jsou praktické a přirozeně mají své využití neustále. Důležité je vše si dobře proměřit a výběr nijak neuspěchat.