Podnikání v autodopravě

Už delší dobu se u nás mluví o tom, že scházejí šoféři a tudíž někdy vázne přeprava čehokoliv odkudkoliv kamkoliv. Protože auto se samo nenastartuje a neodjede tam, kam ho nějaký šéf pošle.
A proto by možná mohlo leckoho napadnout, že by nemuselo být špatným byznysem podnikat v autodopravě. Protože když je poptávka větší než nabídka, musí jít o přinejmenším obstojný a dlouhodobý kšeft.
Tak leckdo smýšlí. Zejména někdo takový, komu nevadí být pořád na cestách, kdo rád řídí a doma se třeba i více dní ani neukáže, jsa dost možná i někde na druhém konci světadílu.
henschel nákladní automobil

Jistě, takový podnikatel musí počítat i s tím, že možná někdy bude muset kvůli této práci přespat v laciném motelu nebo ještě levněji přímo ve vlastním vozidle, že možná nebude vídat tak často svoji rodinu, že bude muset mít naopak pěkný – jak se říká hezky česky – sicflajš, aby to za tím volantem vydržel, ovšem na druhou stranu ta svoboda! Žádný šéf nahlížející mu v jednom kuse přes rameno, zda se náhodou neflinká nebo si nepřihrává nějakou tu malou domů, žádná pevná pracovní doba od – do, z níž se nelze vyvléknout.
A stačí vlastně jenom tak málo, aby se člověk mohl autodopravou živit! Stačí mít auto a řidičský průkaz.
Totiž ono je toho vlastně k podobnému podnikání potřeba více!
Abyste mohli rozjet , je důležité splnit spoustu náležitostí už jenom k tomu, abyste to vůbec mohli dělat.
Je třeba k tomu mít mimo zmíněného patřičného řidičského oprávnění i koncesní listinu od živnostenského úřadu.
Dále je třeba se rozhodnout, zda to chce člověk dělat jako živnostník nebo osoba samostatně výdělečně činná. Protože ten první podniká na základě živnostenského zákona a musí tak být zapsán v obchodním rejstříku a měl by podnikat na základě živnostenského oprávnění, zatímco ten druhý musí splňovat podmínky jako je spolupráce při výkonu samostatné výdělečné činnosti, ukončení povinné školní docházky nebo překročení věkové hranice patnácti let. Případně lze zvážit i založení obchodní společnosti, akciové společnosti, eseróčka a podobně.
volvo sklápěč

Jako živnostník lze podnikat s vozidlem o hmotnosti do 3,5 tuny, kde není třeba splňovat odbornou ani finanční způsobilost a kde lze začít podnikat, jakmile nabude koncese v ceně dvou tisíc korun právní moci
Takže toto podnikání není zase až tak jednoduché rozjet, zejména vezme-li jeden ještě v úvahu pořizování vhodného vozidla za nemalé peníze. Ale není to ani nic, co byste nezvládli třeba i vy. Pokud vám nevadí, že řidič tvrdý chleba má.